ALEJA PODRÓŻNIKÓW i ROWEROWA DOLINA POPRADU

22-23 kwietnia w Krakowie w Parku Lotników, między Tauron Arena a Ogrodem Doświadczeń, odbył się festyn rodzinny. Jego organizatorem była Fundacja Klub Podróżników Śródziemie. Głównym punktem spotkania było otwarcie Alei Podróżników.

Wzdłuż ulicy Lema, przy chodniku spacerowym zostały odsłonięte tabliczki przedstawiające sylwetki najznakomitszych polskich podróżników, m.in. Krzysztofa Wielickiego czy Aleksandra Dobę. Dzięki temu podczas spaceru można poznać niesamowite osiągnięcia eksploracyjne Polaków.

Jednym z wystawców była również Rowerowa Dolina Popradu. W ich zielonym namiocie zainteresowani otrzymywali informacje na temat atrakcji nadpopradzkich miejscowości widziane z perspektywy rowerowego siodełka, ale nie tylko. Urzędy miasta Muszyny i Piwnicznej, rozlewnia wody Piwniczanka oraz producent odzieży outdoorowej Ultrek przekazali gadżety reklamowe, które otrzymywali liczni zainteresowani rozwiązywaniem zadań z tematyki Rowerowej Doliny Popradu.

Zadania, zgodnie z założeniami organizatorów, były ambitne, stąd tym większa radość i satysfakcja z udzielania poprawnych odpowiedzi. Głównym celem rozwiązywania zadań było zbieranie punktów do festynowego questingu. Na zwycięzców czekały cenne nagrody rzeczowe. Zadania te często były rozwiązywanie niezależnie od questu – po prostu dla zabawy!

Stoisko Rowerowej Doliny Popradu przygotowali: Muszyńskie Ogrody Biblijne w Muszynie, Stacja Narciarskie Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla oraz Informacja Turystyczna w Piwnicznej-Zdroju.

Krakowski festyn z okazji otwarcia Alei Podróżników już za nami, ale zapraszamy wszystkich na kolejne rowerowe imprezy, które odbędą się w Dolinie Popradu w tym sezonie oraz do polubienia profilu FB Rowerowej Doliny Popradu.

Do zobaczenia w Sądeckiem 🙂!

Wiecej zdjęć:  https://www.facebook.com/rowerowadolinapopradu/posts/699207536925677